CIT Relay and Switch
제품 번호:
J102K1CS36VDC.20
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 3A 6V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9215
$0.9215
10
$0.86355
$8.6355
25
$0.7676
$19.19
50
$0.72922
$36.461
100
$0.69084
$69.084
250
$0.61408
$153.52
500
$0.5757
$287.85
1000
$0.53732
$537.32
5000
$0.51813
$2590.65
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC, 150VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 3 A |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Resistance | 180 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | J102 |
| Operate Time | 5 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Must Operate Voltage | 4.5 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | J102K1CS |