CIT Relay and Switch
제품 번호:
J1511CT120VAC1.2D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 120V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.6025
$6.6025
10
$6.1864
$61.864
25
$5.49936
$137.484
50
$5.22424
$261.212
100
$4.949215
$494.9215
250
$4.399336
$1099.834
450
$4.124368
$1855.9656
950
$3.849419
$3656.94805
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 26.4 mA |
| Coil Resistance | 4.55 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 36 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | J151 |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | Lighted Indicator |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | J1511C |