CIT Relay and Switch
제품 번호:
J1512CT240VAC1.2
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.612
$6.612
10
$6.1959
$61.959
25
$5.50772
$137.693
50
$5.23222
$261.611
100
$4.956815
$495.6815
250
$4.406024
$1101.506
450
$4.130638
$1858.7871
950
$3.855271
$3662.50745
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 12.6 mA |
| Coil Resistance | 19 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 72 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | J151 |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Must Operate Voltage | 192 VAC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | J1512C |