/ Ceramic Capacitors / JMK316ABJ476MD-T
minImg
JMK316ABJ476MD-T
Taiyo Yuden
제품 번호:
JMK316ABJ476MD-T
제조업체:
Taiyo Yuden
설명:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1206
재고 : 11202
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 47 µF