JW-05-04-T-S-710-140
Samtec Inc.
제품 번호:
JW-05-04-T-S-710-140
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
.156" FLEX STACK, POWER FLEXIBLE
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black
Length - Post (Mating) 0.140" (3.556mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.940" (23.876mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series JW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.156" (3.96mm)
Length - Stack Height 0.710" (18.034mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)