Panasonic Electric Works
제품 번호:
JW2SN-DC48V
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.028
$4.028
10
$3.77245
$37.7245
25
$3.3535
$83.8375
50
$3.18592
$159.296
100
$3.018245
$301.8245
250
$2.682876
$670.719
500
$2.515201
$1257.6005
1000
$2.347526
$2347.526
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 30VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Coil Current | 11 mA |
| Coil Resistance | 4.4 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | JW |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Must Operate Voltage | 33.6 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JW2SN |