K103M15X7RF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
K103M15X7RF5UH5
설명:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF