TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
제품 번호:
K10P-11AT5-240
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 240V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$74.5085
$74.5085
10
$70.5869
$705.869
25
$66.66492
$1666.623
50
$62.7437
$3137.185
100
$58.8221
$5882.21
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 120VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 15 A |
| Coil Current | 6 mA |
| Coil Resistance | 12 kOhms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 24 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | K10 |
| Operate Time | 13 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Must Operate Voltage | 204 VAC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | K10P |