K20KAC-P03LJG0-300S
ODU
제품 번호:
K20KAC-P03LJG0-300S
제조업체:
ODU
설명:
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
사용자 가이드
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material Brass
Mfr ODU
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C