K21KAC-P07LFG0-400S
ODU
제품 번호:
K21KAC-P07LFG0-400S
제조업체:
ODU
설명:
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
사용자 가이드
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material Brass
Mfr ODU
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C