SRA Soldering Products
제품 번호:
KEL2030
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
KORAD KEL2030 PROGRAMMABLE DC EL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$997.5
$997.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Current Regulation - Load | - |
| Voltage Regulation - Load | - |
| Current - Output | 0 ~ 3A, 40A |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | - |
| Size / Dimension | 16.929" L x 15.748" W x 5.906" H (430.00mm x 400.00mm x 150.00mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | KEL2000 |
| Voltage Regulation - Line | - |
| Power (Watts) | 1000W |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Display Type | LCD |
| Number of Characters | 5 (3) |
| Voltage - Supply | 150V |
| Voltage - Output | 0 ~ 18V, 150V |
| Mfr | SRA Soldering Products |
| Ripple | - |
| Features | LAN, Programmable, RS232 and USB Interface |
| Package | Box |
| Current Regulation - Line | - |