KGM15AR81H393KT
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGM15AR81H393KT
설명:
CAP CER 0.039UF 50V X8R 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.039 µF