KGM43BR72H223JV
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGM43BR72H223JV
설명:
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF