KGM44CR72H104MV
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGM44CR72H104MV
설명:
CAP CER SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Series -
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF