KGM91ACG3G471JX
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGM91ACG3G471JX
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 470PF 4KV C0G/NP0 3640
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF