KGQ05FCG1H220GH
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGQ05FCG1H220GH
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
재고 : 4909
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series U
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF