KGQ15ACG1H7R5CT
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGQ15ACG1H7R5CT
설명:
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Series U
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 7.5 pF