KGQ21HCG2A1R2BT
KYOCERA AVX
제품 번호:
KGQ21HCG2A1R2BT
설명:
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series U
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.2 pF