KPSE06E18-11SDZ
ITT Cannon, LLC
제품 번호:
KPSE06E18-11SDZ
제조업체:
ITT Cannon, LLC
설명:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C