KPSE08A14-15PA71
ITT Cannon, LLC
제품 번호:
KPSE08A14-15PA71
제조업체:
ITT Cannon, LLC
설명:
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 14-15
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C