KPT02E16-23SEXA206
ITT Cannon, LLC
제품 번호:
KPT02E16-23SEXA206
제조업체:
ITT Cannon, LLC
설명:
CONN RCPT FMALE 23POS GOLD SLDR
사용자 가이드
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 16-23
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C