onsemi
제품 번호:
KSC2073H2TU
제조업체:
패키지:
TO-220-3
배치:
-
설명:
TRANS NPN 150V 1.5A TO220-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.84455
$8.4455
100
$0.65835
$65.835
500
$0.543818
$271.909
1000
$0.429324
$429.324
2000
$0.40071
$801.42
5000
$0.380674
$1903.37
10000
$0.366358
$3663.58
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 150 V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Power - Max | 25 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 500mA, 10V |
| Base Product Number | KSC2073 |