/ AC DC Desktop, Wall Adapters / KTPS18-07025DT-2P-VI-P2
minImg
KTPS18-07025DT-2P-VI-P2
Kaga Electronics USA
제품 번호:
KTPS18-07025DT-2P-VI-P2
제조업체:
Kaga Electronics USA
설명:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7V 18W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Weight -
Series KTPS18 (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 7V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC