KTPS24-05040WA-VI-P2
Kaga Electronics USA
제품 번호:
KTPS24-05040WA-VI-P2
제조업체:
Kaga Electronics USA
설명:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, PSE, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.83" L x 1.34" W x 2.05" H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Series KTPS24 (24W)
Power (Watts) 20 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC