Curtis Industries
제품 번호:
L-7
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN BARRIER STRIP 7CIRC 1.16"
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$53.827
$53.827
10
$51.90325
$519.0325
25
$49.9814
$1249.535
50
$49.21228
$2460.614
100
$48.05898
$4805.898
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | 600V |
| Top Termination | Screws |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 100A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 1 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | L |
| Terminal Screw Finish | - |
| Pitch | 1.160" (29.46mm) |
| Mfr | Curtis Industries |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Number of Circuits | 7 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 14 |