/ White LED Lighting / L128-2790NA3500001
minImg
L128-2790NA3500001
Lumileds
제품 번호:
L128-2790NA3500001
제조업체:
Lumileds
패키지:
1411
설명:
WARM-WHITE 2835N 3V 90 CRI FULL
사용자 가이드
Viewing Angle 120°
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Color White, Warm
Current - Test 65mA
Current - Max 300mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 14°C/W
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
Product Status Active
Supplier Device Package 1411
Series LUXEON 2835 Architectural
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.75V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 28lm (Typ)