/ White LED Lighting / L130-2790HA30000C1
minImg
L130-2790HA30000C1
Lumileds
제품 번호:
L130-2790HA30000C1
제조업체:
Lumileds
패키지:
1212
설명:
BASE L1 PART NUMBER
사용자 가이드
Viewing Angle 110°
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Color White, Warm
Current - Test 65mA
Current - Max 480mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 10°C/W
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 162 lm/W
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Series LUXEON SunPlus 3030
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.7V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 29lm (Typ)