Lumileds
제품 번호:
L1C1-RED1000000000
제조업체:
패키지:
SMD
배치:
-
설명:
LED LUXEON C RED 629NM SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.223
$2.223
10
$1.48105
$14.8105
100
$1.139525
$113.9525
500
$1.030104
$515.052
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Viewing Angle | 162° |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Color | Red |
| Current - Test | 350mA |
| Current - Max | 1.05A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Thermal Resistance of Package | 2.8°C/W |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 53 lm/W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD |
| Wavelength | 629nm (624nm ~ 634nm) |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 37lm (35lm ~ 39lm) |
| Series | LUXEON C |
| Temperature - Test | 85°C |
| Package / Case | 0707 (1919 Metric) |
| Mfr | Lumileds |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L1C1 |