STMicroelectronics
제품 번호:
L294
제조업체:
패키지:
Multiwatt-11 (Vertical, Bent and Staggered Leads)
배치:
-
설명:
IC PWR DRVR BIPLR 1:2 11MULTWATT
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | Bipolar |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Voltage - Load | 12V ~ 46V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Typ) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | Multiwatt-11 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
| Current - Output (Max) | - |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Package / Case | Multiwatt-11 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 7V |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | L294 |