L717SDCG37POL2G
Amphenol ICC (Commercial Products)
제품 번호:
L717SDCG37POL2G
설명:
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Brass
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C