STMicroelectronics
제품 번호:
L78L08ABUTR
제조업체:
패키지:
SOT-89-3
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 8V 100MA SOT89-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6745
$0.6745
10
$0.58995
$5.8995
25
$0.55404
$13.851
100
$0.452295
$45.2295
250
$0.420128
$105.032
500
$0.357561
$178.7805
1000
$0.286054
$286.054
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | 45dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-243AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L78L08 |