/ Pushbutton Switches / LB15RKW01-5C12-JC
minImg
LB15RKW01-5C12-JC
NKK Switches
제품 번호:
LB15RKW01-5C12-JC
제조업체:
NKK Switches
설명:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
재고 : 2
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection -
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 22.40mm x 16.20mm
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series LB
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V