Panduit Corp
제품 번호:
LCB2/0-38-X
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN TERM RECT TONG 2/0 AWG #3/8
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.8825
$8.8825
10
$8.6412
$86.412
25
$8.40142
$210.0355
50
$8.16145
$408.0725
100
$7.92148
$792.148
500
$7.681396
$3840.698
1000
$7.44136
$7441.36
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.130" (3.30mm) |
| Color | Black |
| Width - Outer Edges | 0.850" (21.59mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.450" (11.43mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.410" (10.41mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 2/0 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.580" (14.73mm) |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 2.820" (71.63mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCB2 |