Lumex Opto/Components Inc.
제품 번호:
LCM-S00802DSR
패키지:
-
배치:
-
설명:
LCD MOD 16 DIG 8 X 2 REFLECTIVE
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Viewing Area | 38.00mm L x 16.00mm W |
| Display Mode | Reflective |
| Text Color | - |
| Product Status | Active |
| Character Size | 5.56mm H x 3.55mm W |
| Series | - |
| Display Format | 8 x 2 |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Number of Characters | 16 |
| Backlight | Without Backlight |
| Voltage - Supply | 5V |
| Background Color | - |
| Dot Size | 0.56mm W x 0.66mm H |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Outline L x W x H | 58.00mm x 32.00mm x 8.60mm |
| Package | Bulk |
| Interface | - |
| Base Product Number | LCM-S00802 |