STMicroelectronics
제품 번호:
LD1086D2T50TR
제조업체:
패키지:
D2PAK
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 5V 1.5A D2PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.653
$1.653
10
$1.47915
$14.7915
25
$1.40372
$35.093
100
$1.15292
$115.292
250
$1.077756
$269.439
500
$0.952432
$476.216
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1.5A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1.5A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD1086 |