STMicroelectronics
제품 번호:
LD56050DPU110R
제조업체:
패키지:
4-DFN (1.2x1.2)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.1V 500MA 4DFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.646
$0.646
10
$0.55385
$5.5385
25
$0.5168
$12.92
100
$0.413535
$41.3535
250
$0.384028
$96.007
500
$0.324938
$162.469
1000
$0.251085
$251.085
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DFN (1.2x1.2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.1V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.25V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD56050 |