LD6806TD/14P,125
NXP USA Inc.
제품 번호:
LD6806TD/14P,125
제조업체:
NXP USA Inc.
패키지:
5-TSOP
설명:
IC REG LINEAR 1.4V 200MA 5TSOP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (1kHz)
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 250 µA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-TSOP
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.4V
Voltage Dropout (Max) 0.13V @ 200mA