STMicroelectronics
제품 번호:
LE80CD-TR
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 8V 100MA 8SO
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.083
$1.083
10
$0.96995
$9.6995
25
$0.92036
$23.009
100
$0.756105
$75.6105
250
$0.7068
$176.7
500
$0.624606
$312.303
1000
$0.493107
$493.107
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1.6 mA |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| PSRR | 72dB ~ 57dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 3.6 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LE80 |