Nichicon
제품 번호:
LGU1H153MELC
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.9705
$7.9705
10
$7.08415
$70.8415
50
$6.19837
$309.9185
100
$5.66713
$566.713
500
$4.870156
$2435.078
1000
$4.515968
$4515.968
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.77 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.4855 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 15000 µF |
| Package | Bulk |