LGU2W121MELA
Nichicon
제품 번호:
LGU2W121MELA
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
재고 : 5
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Ripple Current @ Low Frequency 800 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LGU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.144 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF