Microchip Technology
제품 번호:
LM2575WT
제조업체:
패키지:
TO-220-5
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-5
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.7645
$2.7645
25
$2.299
$57.475
100
$2.09
$209
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-5 |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.23V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2575 |