UMW
제품 번호:
LM2596S-12
제조업체:
패키지:
TO-263-5L
배치:
-
설명:
IC REG BUCK 12V 3A TO263-5L
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.135
$3.135
10
$2.81295
$28.1295
25
$2.65924
$66.481
100
$2.3047
$230.47
250
$2.18652
$546.63
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-263-5L |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | - |
| Function | Step-Down |
| Series | LM2596 |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Mfr | UMW |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 12V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2596 |