Texas Instruments
제품 번호:
LM2937IMP-3.3/NOPB
제조업체:
패키지:
SOT-223-4
배치:
-
설명:
IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.5365
$2.5365
10
$2.27525
$22.7525
25
$2.14624
$53.656
100
$1.82875
$182.875
250
$1.717144
$429.286
500
$1.502501
$751.2505
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 20 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223-4 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2937 |