Texas Instruments
제품 번호:
LM2941CS/NOPB
제조업체:
패키지:
DDPAK/TO-263-5
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.6505
$2.6505
10
$2.3826
$23.826
25
$2.2477
$56.1925
100
$1.91501
$191.501
250
$1.79816
$449.54
500
$1.57339
$786.695
1000
$1.303666
$1303.666
2500
$1.213758
$3034.395
5000
$1.168804
$5844.02
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 15 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 20V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1V @ 1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2941 |