Rohm Semiconductor
제품 번호:
LM393DR
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.646
$0.646
10
$0.56715
$5.6715
25
$0.53276
$13.319
100
$0.43491
$43.491
250
$0.403978
$100.9945
500
$0.343824
$171.912
1000
$0.275063
$275.063
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 6mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Series | Trophy |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | LM393 |