Texas Instruments
제품 번호:
LM4041DEM3X-ADJ/NOPB
제조업체:
패키지:
SOT-23-3
배치:
-
설명:
IC VREF SHUNT ADJ 1% SOT23-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.874
$0.874
10
$0.77235
$7.7235
25
$0.7258
$18.145
100
$0.59242
$59.242
250
$0.550278
$137.5695
500
$0.468312
$234.156
1000
$0.374652
$374.652
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 12 mA |
| Tolerance | ±1% |
| Voltage - Output (Max) | 10 V |
| Current - Supply | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | 150ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Reference Type | Shunt |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms |
| Series | - |
| Current - Cathode | 73 µA |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.233V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | - |
| Base Product Number | LM4041 |