/ Voltage Reference / LM4050CEM3X-10/NOPB
minImg
LM4050CEM3X-10/NOPB
Texas Instruments
제품 번호:
LM4050CEM3X-10/NOPB
제조업체:
Texas Instruments
패키지:
SOT-23-3
설명:
IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Current - Output 15 mA
Tolerance ±0.5%
Current - Supply -
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 150µVrms
Series -
Current - Cathode 110 µA
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V