LMS1585AIS-3.3/NOPB
Texas Instruments
제품 번호:
LMS1585AIS-3.3/NOPB
제조업체:
Texas Instruments
패키지:
DDPAK/TO-263-3
설명:
IC REG LIN 3.3V 5A DDPAK/TO263-3
재고 : 497
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 7 mA
Voltage - Input (Max) 13V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed
Current - Output 5A
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 13 mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 5A