onsemi
제품 번호:
LP2951CDR2G
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.589
$0.589
10
$0.5225
$5.225
25
$0.49096
$12.274
100
$0.37202
$37.202
250
$0.316616
$79.154
500
$0.300808
$150.404
1000
$0.229558
$229.558
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 120 µA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 12 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.235V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.45V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LP2951 |