NXP USA Inc.
제품 번호:
LPC55S16JEV98E
제조업체:
패키지:
98-VFBGA (7x7)
배치:
-
설명:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 98VFBGA
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.4265
$8.4265
10
$6.6177
$66.177
80
$5.478412
$438.27296
1040
$4.778244
$4969.37376
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Speed | 150MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Number of I/O | 64 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, RNG, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 98-VFBGA (7x7) |
| EEPROM Size | - |
| Series | LPC55S1x |
| Package / Case | 98-VFBGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Connectivity | CANbus, Flexcomm, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Data Converters | A/D 10x16b SAR |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LPC55S16 |